Jaké to bude?

Uvažujete o kurzu flamenca, ale nevíte pořádně, do čeho jdete? Pro ty z Vás, kteří chtějí minimalizovat překvapení, je tato stránka.

Žádné dvě lekce nejsou stejné. Kurz se vždy přizpůsobuje potřebám studentů a lektorka velmi dbá na rozmanitost materiálu, aby se účastníci nikdy nenudili, respektive nemohli myslet na svět mimo aktuální lekci flamenca. V začátečnických kurzech obvykle začínáme nezbytnou technikou paží, dupů a rytmikou. Pomalu pracujeme na jednoduché choreografii, přičemž každou lekci je dbán důraz na techniku, bez níž tancovat nemůžeme. Od začátku lektorka velmi kontroluje, zda techniku provádíte správně a získáváte tak správné a fyziologicky přívětivé návyky.

Na kurzech pro začátečníky se často vyučuje folklórní tanec Sevillanas či odlehčené formy flamenca jako rumbas, aby Váš vstup do flamenca nebyl příliš prudký.

Podívejte se na vystoupení úplných flamencových začátečníků na závěr kurzu v Brně: choreografie na operní árii Habanera z Bizetovy Carmen.

V mírně pokročilejších kurzech už umíme více techniky, obecně více dupeme a dostáváme se i k vážnějším flamencovým stylům, které dávají větší prostor k projevení emocí. Poznáváme již i dvanáctidobé flamencové styly. Na videu závěrečné vystoupení studentů z mírně pokročilého kurzu flamenca v Brně: guajiras s vějířem.

Ve středně pokročilých kurzech máme již více síly v nohách, známe více flamencových stylů a jejich rytmy již nám nedělají větší potíže. Začínáme se učit i některé kroky, s nimiž sama lektorka vystupuje. Začínáme poznávat i nejtragičtější styly jako seguiriyas, protože už jsme si zvykli projevovat emoce a získali jsme flamencový výraz.

alegrías s mantónem:


alegrías bez doplňku:

seguiriyas:

 V pokročilých kurzech už pracujeme i s těmi nejnáročnějšími flamencovými styly jako soleá nebo martinete. Neustále pilujeme techniku tance. Dupy jsou ale složitější a rychlejší, otočky zajímavější, práce těla komplikovanější a hodně pracujeme s výrazem.

V některých kurzech různých úrovní vyučujeme tanec s různými doplňky – tanec s vějířem, kastanětami, mantónem či hůlkou (bastónem). Na konci některých kurzů se účastníme kulturních večerů pro známé a veřejnost.

Naše studentky z Ostravy v roce 2014 vyhrály na mezinárodní soutěži Flamencopa v kategorii párů – s choreografií seguiriyas ze středně pokročilého kurzu.

1277577_807732669251921_2685674868065242119_o

Na všech kurzech tancujeme ve společnosti skvělých lidí, kteří mají rádi flamenco. Hodně se smějeme, ale rozhodně se neflákáme. Přidejte se k nám!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *