O nás

Klíčová slova: flamenco, kurzy flamenca, Ostrava, Brno, vystoupení, koncerty, besedy, přednášky, Flamenco obchod, Ateliér Son Rubias; vějíře, sukně na flamenco, kastaněty

Kdo jsme? Dvě veliké nadšenkyně do flamenca – matka a dcera: Soňa Suchomelová a Aneta Suchomelová. Obě tanečnice od raného dětství. Flamenco jsme poprvé vyzkoušely v roce 2005, kdy se pořádaly první semináře flamenca v Opavě. Ty tehdy vedla španělské lektorka jménem Elena. Později jsme začaly chodit na pravidelné Soňa Suchomelová a Aneta Suchomelovákurzy flamenca v Ostravě a už jsme byly „enganchadas“, tedy navždy polapené nádherným flamencovým uměním. Zkrátka některé aktivity jsou Vám předurčeny!

Aneta postupně začala vést vlastní kurzy flamenca v Ostravě, později i pravidelné kurzy flamenca v Brně a semináře flamenca v různých městech, pravidelněji např. v Praze. Postupně se přidávaly další aktivity: výuka flamencové teorie a rytmiky, vystoupení, koncerty; besedy pro studenty španělštiny…

V roce 2012 jsme začaly šít flamencové šaty, sukně a doplňky nejen pro vlastní potřebu, ale i pro ostatní, což byl počátek později pojmenovaného Ateliéru Son Rubias.

Začátkem roku 2014 jsme společně zprovoznily e-shop s flamencovým zbožím: Flamenco obchod, kde velkou část sortimentu tvoří právě naše vlastní tvorba z Ateliéru Son Rubias. Dále nabízíme zboží ze Španělska – vějíře, kastaněty, mantóny, boty na flamenco, flamencové náušnice aj.

Ve stejném roce Aneta odjela na sedm měsíců pracovat do flamencové školy ve Španělsku – Carmen de las Cuevas.

 

Ing. Aneta Suchomelová.

Tanci se věnuje od útlého dětství, aktivně však od devíti let, kdy se dostala k latinsko-americkým tancům v klubu LR Cosmetic Dance Team Ostrava. Závodnímu tancování se věnovala pět let, načež dále prošla různými tanečními styly: africký tanec, standardní tanec, hip hop, show dance, jazz, moderní tanec, capoeira, tango argentino, bollywood, balet… Kromě tance se odjakživa, jako poněkud hyperaktivní dítě, věnovala sportu. Reakreačně, ale i závodně (atletika). Bohaté taneční základy a sportovní průprava jí umožňují velmi rozmanité taneční vyjadřování, pohrávání si s pohyby a výrazy tváře i balancování na hranici mezi uměním a sportovním výkonem. V její výuce se její tanečně-sportovní historie (i současnost!) projevuje v možnosti porovnat různé taneční styly, vysvětlit pohyby mnoha různými způsoby. Nebo např. v důrazu na fyziologicky správném provedení a snaze rovnoměrně zatěžovat svalové skupiny.

Od roku 2005 se Aneta naplno věnuje flamencu, a to nejen tanci, ale i teorii, rytmice. Pravidelně se zúčastňuji seminářů ve střední Evropě a každoročně jezdím studovat do Španělska. Mezi učitele, kteří mě více ovlivnili, patří např. Manuel Liňan, Manuel Betanzos či Irene Alvarez. V roce 2014 sedm měsíců pracovala ve flamencové škole Carmen de las Cuevas ve Španělsku.

V roce 2015 ukončila studium Podnikové ekonomiky a managementu na Masarykově univerzitě v Brně (zaměření na vedení lidí, behaviorální ekonomii a marketing). Od té doby samostatně podniká v různých oblastech španělské kultury.

 

colores flamencos 2013

Soňa Suchomelová

Soňa Suchomelová je profesionální návrhářka, zaměřující se šití sukní a šatů na flamenco a na s887076_628928130503001_461900719_opolečenský (sportovní) tanec. Díky vlastním tanečním zkušenostem (sportovní tanec i flamenco) a dceři tanečnici přesně ví, co na tanec potřebujete.

 

Shrnutí – naše aktivity aneb nabízíme: řadu věcí spojených se španělskou kulturou, zejm. flamenkem
– Kurzy, semináře a open classy flamencového tance v Ostravě, Brně i dalších městech
– Výuka rytmiky a teorie, flamencologie, přednášky o flamencu pro studenty španělštiny a další
– Hudební a taneční vystoupení flamenca pro nejrůznější příležitosti – plesy, firemní akce, ochutnávky vín, španělské večery… Muzikanty seženeme my, pro nižší rozpočty dodáme reprodukovanou hudbu.
– Provozujeme vlastní Ateliér Son Rubias, v rámci něhož navrhujeme a vyrábíme kostýmy na flamenco i jiné tance. Sukně na flamenco na trénink i vystoupění, šaty, vršky, šaty na latinsko-americké a standardní tance…  Také doplňky na flamenco jako pouzdra na vějíře, pouzdra na kastaněty, tašky na boty na flamenco aj.
– Provozujeme Flamenco obchod – eshop se zbožím na flamenco

Leave a Comment


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *