Přednášky

S velkým nadšením provádím přednášky o španělské kultuře, zejm. ve školách pro studenty španělštiny, či v knihovnách pro širokou veřejnost. Ráda vytvořím nový koncept přednášky podle Vašich potřeb. Můžete si však vybrat z již zavedených konceptů.

Po kliknutí název projektu budete přesněrováni na příslušnou stránku na mém novém webu Španělština Ostrava, kde ke každému projektu najdete fotografie, technické požadavky, reference a další.

Interaktivní beseda o flamencu

Nejpopulárnější formou přednášky o španělské kultuře je Interaktivní beseda o flamencu. Ta je primárně určena pro žáky a studenty španělského jazyka na základních a středních školách. Už úspěšně proběhla na více než deseti školách. V rámci interaktivní besedy žáci na vlastní kůži zažijí ohnivý flamencový tanec, dozvědí se něco o flamencu a andaluské kultuře obecně, budou si moci vyzkoušet kastaněty, vějíře a další rekvizity či dokonce flamencové potlesky a pokřiky. Besedu provádím zážitkovým způsobem, aby na ni účastníci rozhodně nezapomněli.

Interaktivní beseda o býčích zápasech

Podobně interaktivně je koncipována i Interaktivní beseda o býčích zápasech. Ta vznikla v reakci na spokojenost škol, kde už proběhla Interaktivní beseda o flamencu, a měly zájem o další besedu s obměněným obsahem. V rámci interaktivní besedy o býčích zápasech se žáci dozví dosud netušené o býčích zápasech prostřednictvím poutavého vyprávění osobních zážitků a promítání vlastních fotek z býčích zápasů v různých koutech Španělska. Poznají španělskou býčí kulturu, která obsahuje mnohem více než “corridas de toros”. Porozumí průběhu býčích zápasů, zanalyzují si videa s různými toreadory a stanou se kvalifikovanými diváky. Přednáška o býčích zápasech je proložena interaktivními prvky. Studenti si například vyzkouší roli toreadora i býka a zkusí se naučit některé z toreadorských prvků s capote a muletou. Zinscenují si kompletní průběh corridy a všichni do jendoho se zapojí do děje.

Interaktivní cestopis po Andalusii

Relativní novinkou ve “standardizované” nabídce přednášek o španělské kultuře je “Interaktivní cestopis po Andalusii”, navržený tentokrát pro širokou veřejnost do knihoven, cestovatelských klubů, kulturních domů a podobně. Oproti běžným cestopisným přednáškách je Interaktivní cestopis proložen ukázkami flamencového tance v podání profesionální tanečnice.

V rytmu španělského flamenca

Z přednášek o španšlské kultuře je tato nejméně přednáškovitá a nejvíce praktická. Hodí se tam, kde posluchači příliš nevydrží sedět a poslouchat a raději všechno hned zkouší. Účastníci si vyzkouší flamencové pokřiky, tanec, hru na kastaněty, práci s vějířem, hůlkou a další. Velmi vhodné pro děti do knihoven.

Pokud si z uvedených besed nevyberete, ráda a s vervou se pustím do vymýšlení něčeho nového podle Vašich představ. Ostatně na právě na základě poptávky učitelů a učitelek vznikly všechny tyto projekty. Nezapomeňte přejít na přednášky o španělské kultuře na druhém webu, kde jim věnuji více prostoru (a snažím se mezi weby nedělat duplicity).

 

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *