Lektorka

Všechny kurzy flamenca v Ostravě i Brně vedé zkušená lektorka a tanečnice Aneta Suchomelová.

A nyní již v „ich formě“. 🙂 Od raného dětství jsem prošla mnoha tanečními styly, nejvíce jsem se věnovala latinsko-americkým tancům (5 let závodně v klubu LR Cosmeric Dance Team Ostrava), dále baletu, street dance, africkému tanci, pole dance… Stále ráda navštěvuji kurzy různých tanečních stylů kvůli rozšiřování pohybového slovníku, a také proto, abych byla v obraze a byla schopna lépe vysvětlit flamencové pohyby lidem se zkušenostmi s jinými tanci.

Flamenco se pro mě stalo životním stylem roku 2009, kdy mě neskutečně oslovilo svou expresivností a výbušností. Ve flamencu se nemusíte neustále usmívat jako v latinsko-amerických tancích. Máte možnost projevit všechny emoce, čím více, tím lépe. A to je neskutečně obohacující a ozdravující.

Téměř od počátku se každý rok jezdím vzdělávat do Španělska a pravidelně se zúčastňuji workshopů se španělskými lektory u nás. Mezi učitele, kteří mě více ovlivnili, patří např. Manuel Liňan, Mercedez Ruiz či Raimundo Benitez. Jako sólová tanečnice flamenca vystupuji s nejrůznějšími skupinami a jednotlivými muzikanty, jak z České republiky či Slovenska, tak ze Španělska. Kromě flamencového tance se aktivně věnuji flamencové teorii a andaluské kultuře obecně.

V roce 2015 jsem ukončila studium ekonomie a podnikového hospodářství na Masarykově univerzitě v Brně jako inženýrka, načež jsem se rozhodla získané znalosti zúročit tak, že se budu živit na volné noze – flamenkem. 🙂 Řečeno slovy ekonomů, komplexně obhospodařovat mikrotrh „flamenco v České republice“ s přesahy do makrotrhu „španělská kultura“ v ČR. Provozuji Flamenco obchod, Ateliér Son Rubias, jako sólová tanečnice vystupuji s nejrůznějšími seskupeními u nás i v zahraničí. Vedu kurzy flamencového tance, rytmiky, teorie a španělského jazyka.

Mým největším koníčkem je má práce, tedy flamenco. Na dovolenou jezdím za flamenkem, ve volném čase poslouchám flamenco a nejraději se pohybuji ve flamencové komunitě. Mezi mé další vetší záliby patří tanec jakéhokoli stylu a sport. Zajímám se o zdravý životní styl, sportovní výživu a anatomii. Ačkoli už mám studium ekonomie za sebou, nepřestala jsem být hladová po informacích z ekonomických ved. Nejraději čtu knihy o behaviorální ekonomii a marketingu.

colores flamencos 2013

aIMG_1034

Výuka flamenca není jako zumba a podobné styly tance. Nestačí se zúčastnit jednodenního semináře a odnést si certifikát, který z Vás dělá kvalifikovaného lektora. Ve flamencu vlastně neexistuje žádný insitucionalizovaný systém vzdělávání, každý tanečník jde vlastní cestou, účastní se kurzů s různými lektory a utváří vlastní taneční osobnost. Neexistuje žádná metodika výuky flamenca, žádné oficiální základy. Metodiku si sama vymýšlím po dlouhá léta praxe a stejně tak si sama domýšlím, jaké prvky a techniky jsou vhodné pro úplné začátky a jaké techniky je třeba umět pro pokročení k dalším technikám či výrazům. Zúčastnila jsem se nesčetného množství tanečních, nejen flamencových kurzů, kurzů flamencové historie, teorie, zpěvu; teoretických seminářů o orientálním tanci, tvorbě choreografie v disco show či newyorském undergroundovém hip hopu. Prostě mě to baví. Ne vždy jsem za účast dostala razítko. 🙂 Tady jsem dala ukázku kurzů, kde jsem dostala pěkný certifikát.

IMG_3847 IMG_3848 IMG_3834 IMG_3835 IMG_3836 IMG_3837 IMG_3839 IMG_3840 IMG_3842 IMG_3843 IMG_3844 IMG_3845 IMG_3846

Leave a Comment


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *